duenaschloe7
duenaschloe7 duenaschloe7
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

What would be the division problem for this

What would be the division problem for this class=

Respuesta :

graylynrhee
graylynrhee graylynrhee
  • 23-01-2020
3 1/2 divided by 5. this would give you .7 pounds of candy per person
Answer Link

Otras preguntas

what's the transformation of √x
Select all of the answers that apply. Cyanobacteria are thought to have introduced oxygen into the early atmosphere. This was important because oxygen played a
how to write a product of its prime factors
Which of the following best pairs Darwin's contributor to his ideas? A. Lamarck—used a concept of deep time to explain Earth's history B. Lyell—stated t
Ella stopped at a farm stand to buy some peaches. Peaches cost $1.35 per pound at the stand. Ella bought 4 peaches that weighed 1.6 pounds in total. How much
I have never beaten my grandfather at chest. ----- A. present B. present participle C. past D. past participle
Which answer best describes the verb tenses in the sentence? As late autumn approaches, the leaves change colors. a. The verb tenses shift. b. The verb tens
Write a sentence containing a single-word participle used as an adjective. CAPITALIZE the participle. Then below the sentence, tell which word is modified by th
find each mass in kg a)The mass of a male giraffe is about 1.9 t.
Ford's greatest accomplishment as president was the signing of the .... in Finland.