bummmmmmmmmmmmm
bummmmmmmmmmmmm bummmmmmmmmmmmm
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Matt can buy an 8-ounce jar of salsa for $2.79 or a 15-ounce jar of salsa for $5.54. Which jar has the best unit rate?

Respuesta :

stormynicoleeeee
stormynicoleeeee stormynicoleeeee
  • 23-01-2020

Answer:

15 ounce

Step-by-step explanation:

a

Answer Link

Otras preguntas

Similarities between the classical and romantic art styles
AAGDNNU plsssssssssssss pAkisagot agad
Help help please please please
Can someone please help me??
Elliot has a total of 26 books. He has 12 more fiction books than nonfiction books. Let x represent the number of fiction books and y represent the number of no
Plant cells usually have _____ large centrally located vacuole where animals may have ________small ones. DON'T SEND LINKS I DON'T LIKE THOSE
Which choice can be classified as a pure substance? A. heterogeneous mixture B.solution C. Homogeneous mixture D. compound
Pick the odd one out. A) 8÷4×2 B) 5×1−1 C) 3×3−5 D) 3×2+1
What is the place value of the underlined digit? 451,300,261 millions millions hundred millions hundred millions thousands thousands hundred thousands hundred t
Which of the following skills is necessary when working as a massage therapist in a hospital? handling emotions of those in distress setting your own schedule c