Lillymmm Lillymmm
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Alex wants to buy 4 pounds of peaches.They cost $1.20 per pound.How much will Alex need to spend for the peaches?

Respuesta :

Drakemartin055
Drakemartin055 Drakemartin055
  • 23-01-2020
The correct answer $4.80
Answer Link

Otras preguntas

What is 48,371 rounded to the nearest thousand?
What does erosion do?
What are the six skills that are characteristic of a savant?
What is a number as a decimal 1 over 20
Which statement best describes American policy towards Native Americans in the late 19th century? A. Native Americans generally settled where they wanted to B.
What is the difference between 7/9 subtracted by 2/3
how can you show that the ratios 10:4 abd 15:6 are equivalent
When magnesium (mg) metal is placed in hydrochloric acid (hcl), it forms magnesium chloride (mgcl2) and a gas. what gas is formed in this reaction?
Manny has 8 photo albums. There are 67 pictures in each album.About how many photos does manny have?
What is the number in standard form? 3.23×1012