micahzarinox7nt6
micahzarinox7nt6 micahzarinox7nt6
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

phil paid $32 for 10 pounds of jellybeans. how mich did phil pay per pound​

Respuesta :

adraginskiyalumno adraginskiyalumno
  • 23-01-2020

Answer:3,2

Step-by-step explanation:32/10

Answer Link

Otras preguntas

What was wrong with the urban machine from the progressive point of view? We're we better off with it than without it?
what is the noun phrase for we don't like horror films
a roadside vegetable stand sells pumpkins for $5 each and squashes for $3 each. One day they sold 6 more squash than pumpkins and their sales totaled $98. Write
Find the product and simplify (X-4)(3x-y)
When was "Civil Peace" by Chinua Achebe published?
what number is 27% of 52
Why did freedom from Soviet rule lead to ethnic fighting in many former Soviet satellites
A bicyclist rides with a constant velocity of 8 m/s. What would you need to know to calculate the net force on the rider?
How would you write X ^2/3 into a radical form?
how do daughter cells get their dna