keymont42
keymont42 keymont42
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

5 dollars for 2 cans of tuna

Respuesta :

Zortaria
Zortaria Zortaria
  • 24-01-2020

Answer:

5 times 2=10 well i guess this was a joke right?

Step-by-step explanation:

Answer Link
gskerechanin
gskerechanin gskerechanin
  • 24-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Add together it would be...

$10.00 total

Each can costs...

$5.00 for each can

Answer Link

Otras preguntas

In the article, "Earthships," what does passive solar mean? a type of fossil fuel used for electricity a clean-burning natural gas the use of the sun's energy f
Write an inequality to represent the graph.
[tex]\sf 4x-15=3[/tex]
What is the instruments used to measure light intensity, wind intensity and relative humidity ​
3 Assume that a randomly selected subject is given a one density test those test scores are normally distributed with a mean of 0 and a standard deviation of 1
find the value of h
If 147 grams of FeS2 is allowed to react with 88 grams of O2 according to the following equation, how many grams of Fe2O3 are produced?
(-8,-5) after a translation right 1 units and down 5 units?
A freind had left your school.Write a letter telling him/her all the latest news. Pls help immediately
he explained the problem to me. change to passive voice​