kaleenasmith112 kaleenasmith112
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together, the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

cfarts
cfarts cfarts
  • 24-01-2020

Answer: it would coast about $2.31 per pound

Answer Link
4804414056
4804414056 4804414056
  • 28-10-2020

Answer: Around $2.00

Answer Link

Otras preguntas

What two main political groups existed in the colonies in the 1770s?
Which of the following is not one of the three Greek orders? a. Doric c. Ionic b. Classical d. Corinthian
Size of Ball Weight (grams) 1 150 2 280 3 340 4 370 5 420 The table contains data on different sizes of balls and their corresponding weights in grams. Using th
When did the Middle Ages began and end?
how part time jobs initiative could counteract youth unemployment in South Africa
If a character has the same perspective and personality at the beginning as it does at the end of a story, then the character is __________. antagonistic dynam
A lion's heart beats 12 times in 16 seconds. How many heartbeats will it have in 60 seconds?
#13 &14, please its for 6 grade
2/3+3k/4=71/12 How Do I Solve This?
Among the countries on the margins of the South Asian region, population growth and fertility are highest in a. the Maldives. b. Afghanistan. c. Sri Lanka. d