janaliaasensacapj
janaliaasensacapj janaliaasensacapj
  • 21-06-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

$1.34
$1.68
$2.24
$2.72

Respuesta :

shanefortuin1 shanefortuin1
  • 21-06-2016
$6.72 divide by 4 and the answer is $1.68
Answer Link
bob7113
bob7113 bob7113
  • 19-03-2020

Answer:

$1.68

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which amendment to the Constitution included the "Due Process Clause" which extended the protections of the Bill of Rights to all citizens
which type of epithelial tissue composes the outermost layer of the skin and what is it called?
Round 3659 to the nearest thousand
Emilia saved nickels, dimes, and quarters in a jar. She had as many quarters as dimes, but twice as many nickels as dimes. If the jar had 844 coins, how much mo
Claire mowed 4 lawns last week. She mowed each lawn in startfraction 7 over 27 endfraction hour. She mowed the same lawns this week in startfraction 5 over 27
Is the following statement True or False? Leslie Marmon Silko’s story “Lullaby” includes the theme of death and loss.
Evaluate M/N for M=10, N=-5, and P =-2
1. What are the roots of the equation? x2+3x−18=0 Enter your answers in the boxes. x = and x = 2. What are the roots of the equation? x2+24=14x Enter your ans
The distance traveled at a constant speed is directly proportional to the time of travel. If Olivia traveled 266 miles in 9.5 hours, how many miles will Olivia
Robert borrowed $750 from his parents. He promised to repay the loan by giving his parents at least $67 from his paycheck each week. which linear inequality rep