jamesegrant14
jamesegrant14 jamesegrant14
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

if a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​

Respuesta :

yerikd12
yerikd12 yerikd12
  • 25-01-2020
Pedrito en la casa de su amigo
Answer Link
kaitlinbiggin
kaitlinbiggin kaitlinbiggin
  • 25-01-2020
9.2 ounces can be bought.
Ver imagen kaitlinbiggin
Answer Link

Otras preguntas

3. Reescribe cada oración, empleando los artículos de manera correcta a. Voy a recoger a mi mamá a el aeropuerto. b. El hijo de el maestro está en mi curso. c.
A vet records the weight of all the dogs she has seen in the last week the data is recorded bellow in pounds. 61, 10, 32, 19, 22, 22, 29, 36, 14, 49, 3 What is
D Question 9 1 pts In an open economy with a given level of real interest rates and risk, a decrease in real interest rates abroad will inflows and capital the
At the end of the fiscal period, December 31, Chez Anne Marie has a balance of $13 000 in Accounts Receivable. Allowance for Bad Debts has a zero balance. It is
Suppose a function is defined by f(x, y) = x4 - 32x2² +y4 - 18y². Find the maximum and minimum value of the function if it exists. Justify your answer.
which war was Ambush about
The edge length of a cube is 40 cm. Find the volume of a similar cube whose dimensions are multiplied by the relative scaling factor 5/4
What is valuation report? describe?
What is the loss to an organization, in terms of time and energy, when an important message is either sent or received incorrectly?
2x2^/x+6 + 8x/x+6 = Find the sum or difference. Simplify when possibe