teacherqoypa9c
teacherqoypa9c teacherqoypa9c
  • 26-01-2020
  • Mathematics
contestada

If a lb of beef cost $4.25, how much would 1 1/4 lb cost?

Respuesta :

PieJee PieJee
  • 26-01-2020

Step-by-step explanation:

$4.25×1 1/4=$4.25/1×5/4=$21.25/4=$5.25

Answer Link
kookachu
kookachu kookachu
  • 26-01-2020

Answer:it would cost 5.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Noise pollution from a racetrack is an example of a positive externality. t or f
What is the value of x in the equation x – y = 30, when y = 15?
What are the 6 most frequently cited areas of medical related fraud in healthcare
What is the value of |-6| - |6| - (-6)?
round 8.36 to the nearest one decimal place
In an experiment, a scientist compares the effect of adding acid rain to samples taken from two different lakes. The scientist observes that ten drops of acid r
What was the significance of the Boston tea party?
Parts of the party platform in the form of issues that are presented to the people such as civil rights, taxes, and energy are called: candidates campaigns plan
The first step of drug addiction treatment is to __________. a. determine the type of treatment b. gather patient information c. begin the detoxing process d
a 26 inch painting is how many yards long