AshlinM
AshlinM
24-02-2020
Mathematics
contestada
what is the unit rate of $14 for 3 cups of coffee
Respuesta :
encarnacion287
encarnacion287
24-02-2020
Answer:
4.67
Step-by-step explanation:
because you have to divided it number to get it
Answer Link
joyce0722
joyce0722
24-02-2020
$14 = 3
divide both sides by 3
4.6667 = 1
round 4.6667 into money form
1 cup equals $4.67
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
How did woodblock printing help Buddhism grow during the tang dynasty
13 is 21 percent of what number
The basic sentence structure in English is SUV, meaning 'Subject, Utility section, Verb.' a. True b. False
Tough connective tissue structures that hold bones together are known as A. tendons. B. smooth muscles. C. striated muscles. D. ligaments.
What does Corupt mean?
35$ soccer cleats marked up 95%
How did the black death contribute to the decline of the manor system?
When spotting a dead lift, it is important to __________. a. move up and down as the lifter moves b. keep your hands on the bar at all times c. remember not to
What is the worst thing about the western world (America, England)?
Which civilization most influenced the style of Russian architecture