Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Within months of his inauguration in January 2001, President George W. Bush announced that he wanted to begin building a missile defense shield for the United S
Peanuts according to Dr Campbell are a healthful substitute to potato chips Which of the following reflects the proper punctuation of the above sentence? Peanut
How would you prove the triangles congruent?First, prove that /AB is congruent to /BC because B is equidistant from A and C. Then use SSS to prove the triangles
If you win at the academy awaard, what do you take home: grammy, tony or oscar
A basket contains 13 pieces of fruit: 5 apples, 5 oranges, and 3 bananas. Jonas takes piece of fruit at random from the basket, and then Beth takes a piece at r
The volume of a basketball is 448.92 cubic inches, and the volume of a baseball is 12.77 cubic inches. How many baseballs would “fit” inside a basketball? a. 46
Three different rectangles have an area of 28 square units. What are the possible whole-number dimensions of the rectangles? Please help!!
A sentence using words impudance and derision
Humans cannot perceive depth until about 16 years of age. True False
Select all that apply. Voluntary muscles include _____. arm and leg muscles heart and stomach muscles cardiac muscle striated or skeletal muscle