smithalima34
smithalima34 smithalima34
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

I bought Turkey Tidbits
at 20 for $4.65. If I
paid $27.90, how
many tidbits did I buy?​

Respuesta :

cutepuppy740
cutepuppy740 cutepuppy740
  • 26-02-2020

Answer:

120

Step-by-step explanation:

27.90/4.65=6

20*6=120

Answer Link

Otras preguntas

(1)Marci, a purchasing agent, orders 300 refrigerators per month from an online vendor portal. In doing so, she has made a(n) ________ decision.
what is -6.1 as a fraction​
can someone answer this please thanks.
2. Write three complete Spanish sentences using the following regular present-tense er verbs in the first- person singular yo form somewhere in your sentences t
behaving in a way that shows trust, respect, and honesty are important to achieving. health
A newspaper ad for a local toy store indicates that a very inexpensive microscope available for a small child is able to magnify specimens nearly as much as the
If Carlos's boss is interested in a graphical presentation of the relationship between the price and quantity of televisions demanded, you would advise your cow
Your family is seriously concerned about the possible dangers of nuclear power. Where is the best state for your family to move? New York Florida Utah Illi
I need help please and thanks 1-5​
The 1943 Texas Caucasian Race–Equal Privileges resolution: