doranastics12 doranastics12
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

At the corner market, you can buy rice by
the pound. The table below shows some
weights and their corresponding costs.
Rice (lbs) Cost ($)
11
10
13
88
a
How much does 13 pounds of rice cost?

Respuesta :

baddiex06
baddiex06 baddiex06
  • 23-03-2020

Answer:

Hi

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

pros and cons of a water bath usedin biotechnology
I WILL GIVE BRAINLIEST ONLY IF YOUR CORRECTAfter a huge rainstorm Nancy notices a large puddle in her backyard. She wants to find out the length of the puddle
When multiplying a-3 over 2a^2-7a and 4a-14 over a+3, what are the term(s) that can be cancelled
Mitosis is a form of __ reproduction. Explain this process.
What does eustress mean
According to the Changle Inscription what appears to be the emperors purpose for ordering these voyages?
Bruce bought two books. one book cost four dollars more than three times the other. together the two books cost him $72. Answer using symbolic language
The raw materials that are United States produce more of during World War II than any other country were
look at the picture thanks
What geographic factors led to the decline of Sumer? Choose all answers that are correct. A. The Tigris and Euphrates rivers flooded every year, leaving