Ashlynbreon Ashlynbreon
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

CALCULATOR
7. Chase has $24.35. Het unds of bananas. The bananas cost $0.65 per pound. He also buys 3
apples. Each apple costs $0.75. How much money does Chase have left after buying the bananas and
apples?

Respuesta :

cassielimanni
cassielimanni cassielimanni
  • 23-03-2020
How many pounds of bananas does the question ask?
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following forms blood clots?
What is the volume of the figure
How did the growth of towns hurt the feudal system?
Which corrects any error in the use of apostrophes in the sentence? Oh, no, there's a month's worth of photographs in my digital camera! A. theirs
If 80% is 60 marks what is full marks
Share 56 pound in the ratio 1:3:4
in the school cafeteria, students choose their lunch from 3 sandwiches, 3 soups, 4 salads and 2 drinks.how many different lunches are possible for a student wh
z^2 -6z+9=0 Factor and solve
The chariot was first used as a weapon by the
What is the height of a triangle whose base is 9.4 centimeters and whose area is 132.54 square centimeters?