mjohnson206351 mjohnson206351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese cost $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice

Respuesta :

peytonmbutler
peytonmbutler peytonmbutler
  • 23-03-2020
18x2.97 = 53.46$ your welcome!
Answer Link

Otras preguntas

Fred earns $45 mowing the lawn. He spends $5 on music and puts half of what's left in a savings account. He then gets another $5 for washing his neighbor's car.
during an earthquake, geologists use a machine called what
simplify the equation
Find the total surface area in square units of the figure below by creating a net.
how can i get over my social medias getting deleted without my wanting to/permission lol i don’t wanna be so annoyed by it i just wanna let it go but it’s a li
Question 1 of 10 If a historian wanted to determine whether iron tools could be found in the ruins of an ancient African city, which kind of expert should he co
0.33 x 0.7=? Pls explain how you got this
Help me with question please
Addition is an example of a function a) arithmetic b) logic c) comparison d) memory​
6.2 Margin of error and the confidence interval. A study of stress on the campus of your university using the College Undergraduate Stress Scale (CUSS) reported