ap526351 ap526351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

James bought 8 apples for 4.96. What is the price of one apple

Respuesta :

deschisymone deschisymone
  • 23-03-2020

Answer:

$0.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I first got hooked _________ video games when I was eight.A. in B. on C. at D. with
Online.Vs. In person Which one would you choose
Using the quadratic formula to solve x- + 20 = 2x, what are the values of x?
What is 5 1/4 x 4 1/5
PLEASEEEEEEE HELPPP MEEEEEE 25 POINTS There will come soft rains and the smell of the ground, And swallows circling with their shimmering sound; And frogs in
what keeps students out of the gamekeepers cabin at hogwarts
How did the civil war establish a profitable relationship between the north and britian
Which of the following senses is not first routed through the thalamus? O audition O vision O smell o taste
Juanita is tying ribbon on gift bags. She has 24 feet of ribbon and each gift bag uses 0.75 foot of ribbon. The function r = 24 -0.75g represents the amount of
Which of the following constitutional principles was devised as a compromise between a powerful central government and a loose confederation of states? o the Bi