tyhenderson082202
tyhenderson082202 tyhenderson082202
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, you want to get two things. You want a gallon of milk, which costs $2.79. You also want a loaf of bread, which costs $1.99. What will your total be?

Respuesta :

Arixlpng
Arixlpng Arixlpng
  • 08-09-2020

Answer:

this is so easy haha am i missing a picture or smth? anyways just add the two prices together (milk and bread) to get $4.78

Answer Link

Otras preguntas

what is the mass of H2O produced when 10.0 grams of H2 react completely with 80.0 grams of O2
Which one of the following is not a compound? Select one: a. salt b. sugar c. cooking oil d. chocolate chip cookies
solve for j. question in the attachment
How can you write 240.149 in word form?
WHAT WOULD BE THE BEST MICROSCOPE TO VIEW LIVING SINGLE CELLED ORGANISMS IN A SAMPLE OF POND WATER
Which factor is not used to define biomes? a. plant structures b. leaf type c. historical similarities d. climate
Good evening, I'm French, I learned English, could you help me answer these questions please? Thank you and Merry Christmas to all. Question 1 : Where did the M
What occurs when a rock is broken into smaller pieces without a change in the rock's mineral composition?
FACT of the day "The cause of the popping sound produced by knuckle cracking(fingers) is largely a mystery."
Tyrees purchase a container of juice that contains 220 cal the label says the 60% of the calories are from carbohydrates how many calories are not from carbohyd