tarynolivia07 tarynolivia07
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

Jellybeans cost $4/1b. How much will it cost to buy 2-1 lbs. of jellybeans?

Respuesta :

bambam2102
bambam2102 bambam2102
  • 08-09-2020

Answer: $8

Step-by-step explanation: if they are $4/1b and you need to buy 2lb.

Answer Link
marsoncole44
marsoncole44 marsoncole44
  • 08-09-2020

Answer: it will cost $8 dollars

Answer Link

Otras preguntas

The monomer unit in both starch and cellulose is ________. glucose fructose sucrose galactose
The process of ________ results in a strand of rna that carries the instructions held in dna.
does circle have a acute?
The prefix anti-means destroying and the suffix gen means something that produces or lives how can this help you remember the definition for the word antigen
why is electric magnet a temporary magnet
which would most likely cause a decrease in numbers of woodpeckers in ecosystem
HELP PLEEEEEEEEEEEEEASE
In the united states one of the basic causes of the great depression that began in 1929 was the
You have two u.s. coins that add up to 30 cents. one of them is not a nickel. what are the two coins?
Outlining separates main idea from