valentinapaolarp valentinapaolarp
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

dan bought 24 pounds of sugar for $10. how many dollars did he pu per pound of sugar

Respuesta :

betty0216
betty0216 betty0216
  • 25-03-2020

Step-by-step explanation:

10÷24= .41 cents per pound

Answer Link

Otras preguntas

Globalization of the economy is increasing because of which of these factors? Taking a exam & need help asap
The postmodern identity theory replaces which criticized model?
Garza company had sales of $136,200, sales discounts of $2,050, and sales returns of $3,270. garza company's net sales equals:
A set of three points is ____ coplanar. Always Sometimes Never
HELP PLEASE!! In your own words, explain how Earth's magnetic field is created and how it benefits human life.
John, lesa, and tabir form a limited liability company. john contributes 60 percent of the capital, and lesa and tabir each contribute 20 percent. nothing is de
In a library where the ratio of men to women is 1 to 1, of the total members are the men
How is the Declaration of Sentiments historically important to our country's foundation? A. It was the first abolitionist document. B.It addressed both the rig
which of the follow determines the run on sentence
Which of the following is a way to buy stocks. A-email. B. -Buying directly C -through a broker D -contacting the company