Taheem410 Taheem410
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada

Somebody please help me with this

Somebody please help me with this class=

Respuesta :

scahoon2006
scahoon2006 scahoon2006
  • 21-04-2020

Answer:

D. $7/hour

Step-by-step explanation:

128-86=42

42/6=7

Answer Link
Citlalyruiz789 Citlalyruiz789
  • 21-04-2020

Answer:d

Step-by-step explanation:it is going to be $7

Answer Link

Otras preguntas

Helllp meeeee thanks
To whom do powers not specifically given to the national government belong? Senate House state, people Supreme Court
Earth makes one revolution every _____. A. 12 hours B. 24 hours C. 6 months D. 365 days
Mrs. Brown has 16 children in her first-grade class, and Mr. Lopez has 23 children in his second-grade class. The principal has been asked to select 1 student f
What is one of the solutions to the following system? Y-3=x, x2-6x+13=y
400g of rapberries and 300g of strawberries cost £7.46. 500g of strawberries cost £4.10 work out the cost of 300g of raspberries and 200g of strawberries
Y=2x-5/3x-7, make X subject
What central idea is explored in both passages? the idea that writing was exhausting work for men and women alike the idea that women were able to earn their in
8) y is inversely proportional to x?. When x = 4, y = 3. Find y when x = 5.
Clauses can be used by themselves, or they can be combined to make various kinds of sentences. Compound sentences and complex sentences use _____, while a simpl