rodney2kk rodney2kk
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada


Gasoline is sold by the gallon. If 5 gal costs $17.35, how much would 12 gal cost?

Respuesta :

dallasgriffith4164
dallasgriffith4164 dallasgriffith4164
  • 21-04-2020

Answer: $41.64

Step-by-step explanation: $17.37/5=3.47, so 3.47 x 12 = $41.64

Answer Link

Otras preguntas

Producing silk is a multistep process that involves plants, insects, and humans. a. True b. False
Enchanting your skill related fitness abilities will help you A) remove the effect of heredity on your skills B) perform sports skills better C) perform pract
definition for hexagonal writing
Explain how Jim Crow laws circumvented the intent and meaning of the Thirteenth, Fourteenth, and Fifteenth Amendments
Which is the most common safety rule to follow before leaving the lab?
Liz works at a pet store.she put 238 bags of cat food on the shelf . customers bought 142 bags. how many bags were left
estimate square root of21
This leader made all citizens over thirty eligible to serve on the council and gave more power to the Citizen Assembly. Cleisthenes Solon Peisistratus Socrates
what is 1% of $80 equal
7/8 is greater than less than or equal to 3/10