abdalafernando46 abdalafernando46
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada

Lynn paid $12.21 for ribbon. The cost per yard was $1.48.
How many yards did she get?
9.25 yards
10.05 yards
8.45 yards
8.25 yards

Respuesta :

treviglaslibrary
treviglaslibrary treviglaslibrary
  • 21-04-2020

Answer:

8.25 yards

Step-by-step explanation:

12.21 ÷ 1.48 = 8.25 yards

Answer Link
devinthomas909
devinthomas909 devinthomas909
  • 21-04-2020
$12.21 divided by $1.48 is 8.25 yards
Answer Link

Otras preguntas

What is the average of the following numbers: 3.2, 47/12,10/3?
(2x)(x) answer this please
How many atoms lie in a straight line in the molecule 2-butyne, CH₃C≡CCH₃? a. 10 b. 8 c. 6 d. 4 e. 2
What is the difference between an isthmus and a strait?A.A strait is a body of land that creates a bridge over a large body of water, and an isthmus is the plac
60% of 10 help me ///////////
What is the first land mammal shown to reach the African wet lands
What energy transformations are there in a Ferris Wheel?
How do you figure out how many 1/4 inches are in 1 inch?
why does the plasma cell have a well developed endoplasmic reticulum with lots of ribosomes
why does the plasma cell have a well developed endoplasmic reticulum with lots of ribosomes