nicholed15
nicholed15 nicholed15
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the ice cream shop, one banana split and five milkshakes cost $16.24. If three splits and two milkshakes cost $15.06, find the cost of a milkshake.

Respuesta :

realinpactchannel
realinpactchannel realinpactchannel
  • 22-04-2020

Answer:

$2.59

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What happens if you get a f in sixth grade?
The main types of trade barriers are
Any suggestions of what they think this might be ?
How long does your hair grow in 3 months?
Precipitation helps to determine climate by _____. a. the interaction of the prevailing winds upon land or oceans b. the development of local storms c. the pass
Total parental nutrition (tpn should be used cautiously in patients with pancreatitis due to which of the following?
I need this answer and FAST! This is the problem: 4=8-3h
Which statement describes the American public's reaction to early labor unions? A. The public saw unions as organizations that were used to oppress workers. B.
Germany initiated the first invasion to kick off World War I. What nation did they invade? a France b Russia c Belgium d Poland
What type of stores rely on their large size and very deep selection to try to dominate the market?