ryanpelage813 ryanpelage813
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

Molly bought gas for 11.50 for 4 gallons how much did each gallon

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-04-2020

Answer:

2.875 is the price of each gallon

Step-by-step explanation:

i divided 11.50 by 4, hope it helps!

Answer Link
mousebert
mousebert mousebert
  • 23-04-2020

Answer:

2.875

Step-by-step explanation:

11.5/4=2.875

Answer Link

Otras preguntas

how does muscle fatigue help maintain homeostasis?
The corner where the states of Utah, New Mexico, and Colorado meet is called the Four Corners. Identify a pair of vertical angles. Justify your response.
When converting cotangent+5 into cos/sin do you do what I did and bring the 5 with them or do you do cos/sin +5?
Which of the following is a function of only the House of Representatives,not the Senate? A. Initiating legislation B. proposing tax bills C. Approving treat
How do I prove that 0.3333.. Is equal to 1/3 using a geometric series?
Should I write countries' fuel or countries's fuel
Calculate the surface area of a cube with side measurement of 3.2 inches?
what is the likely mechanism of inheritance for a character with a large range of phenotypes?
So I'm doing angles and I have find the value of X.and I have X and 110 degrees.how do I do that and what's the answer?
how does muscle fatigue help maintain homeostasis?