keiladonnerson keiladonnerson
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jamie bought 4 oranges for $1.60 what was the cost per orange?

Respuesta :

GgStmm GgStmm
  • 24-04-2020

Answer:

$0.40

Step-by-step explanation:

1.60 dollars

.40 centers per orange

math

Answer Link
mimozamarku101 mimozamarku101
  • 24-04-2020

Answer:

you devide 1.60 by 4

the answer is 40 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to (5x^3)(2x)^3
PLZ HURRY DIS IS TIMED !!!!
miss watson runs a distance of 200 metres in 25 seconds. work out the average speed of miss watson in metres per second.
True or False, it is important for nitrate forms of nitrogen be incorporated into the soil as soon as possible to prevent ammoniafication
Is calculating a positive, negative, or neutral connotation?
What would the end behavior of this graph be?
Miguel: ¿Qué debo comer en el desayuno? Raquel: Es aconsejable que ___________ frutas y cerales. A. como B. comas C. comemos D. coman
the total of all cash sales and credit sales equals
my Family is beginning a to the country​
solve the inequality