chavez01scarleth11
chavez01scarleth11 chavez01scarleth11
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the deli, American cheese is sold for $2.32 per pound. How much would it cost for 8 pounds?

At the deli American cheese is sold for 232 per pound How much would it cost for 8 pounds class=

Respuesta :

zkwrocks1
zkwrocks1 zkwrocks1
  • 24-04-2020
$18.56 for 8 pounds
Answer Link
EVEDragon610
EVEDragon610 EVEDragon610
  • 24-04-2020

Answer:

$18.56

Step-by-step explanation:

2.32/pound

2.32x8 = 18.56

Answer Link

Otras preguntas

I really need help anyone know which option is correct.?
Please reply me soon :< before 31/7
pls help the domain is: *all real numbers *all real numbers greater than or equal to -2 *{x: x=-2,-1,0,1,2} *{y: y=-2,-1,0,1,2} the range is: *all real numbers
what account is a affected when goods are sold on credit ​
Question Two please help
14. A quadratic equation is graphed above. Which of the following equations could be paired with the graphed equation to create a system of equations whose solu
Choose two values or traditions of the Village of Umuofia. Describe why this value traditio is important and what it teaches you about the community (Things fa
Read the Passage. A Complication or Two How does the author develop the idea that working at Tri-Valley Hospital was a good experience for the narrator? A) by t
(a) A lamp has two bulbs of a type with an average lifetime of 1800 hours. Assuming that we can model the probability of failure of these bulbs by an exponentia
A 2.50 L container is filled with 175 g of argon; a. If the pressure is 10 atm, what is the temperature ? b if the temperature is 22K, what is the pressure ?