amont12 amont12
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

hank bought 2.4 pounds of apples. each pound cost 1.95. how much did hank spend on the apples.

Respuesta :

littlek133
littlek133 littlek133
  • 23-08-2016
2.4 X 1.95 = $4.68.. You multiple the two together.
Answer Link

Otras preguntas

A bottle of soft drink is two thirds full. Jack drinks one quarter of the remaining soft drink. How full is the bottle now?
Dr. King uses the phrase, “I don’t believe,” twice. Which rhetorical device is he using? A. emotion B. parallelism C. balance D. antithesis
Name each polygon! Determine if it appears to be a regular or not regular
Which of the original thirteen colonies did the English settle? Chesapeake Bay New England New York New Sweden
Coffee with sugar and milk added to it can contain up to calories.
Write the explicit formula for the geometric sequence. Then find the fifth term in the sequence. a1 = -4, a2 = 8, a3 = -16 A. an = -4 x (2)^n; -64 B. an = -4 x
Which term do biologists use to describe the average number of individuals of a species per unit area?
Solve for 9c + 4 = -23 A. -3 B. 3 C. -2.1 D. 4
What kind of Romance Novels would kids between the age of 14-18 read. Whether it is an actual book or a book made on sites like Wattpad. Give a description of y
what are the insolation changes over the course of the diurnal cycle are caused by?