azusa13 azusa13
  • 26-08-2016
  • Mathematics
contestada

help me solve this problem please

help me solve this problem please class=

Respuesta :

shcoolsucks shcoolsucks
  • 26-08-2016
divide $4.20 by 2 to get how much $ a pound then multiply by 5 MAKE SURE TO DO IT TWICE in order to have the right answer
Answer Link
KatCoda
KatCoda KatCoda
  • 26-08-2016
Okay, so two pounds costs 4.20. So, divide that number by two, equaling 2.10 a pound. Next, multiply 2.10 by five
Answer Link

Otras preguntas

What is “the unfinished work” or “great task remaining before” his audience, the American people?
A rainstorm in Syracuse started as a light drizzle at 1:00 pm, built up into a heavy rain, and then dropped back down to a drizzle. The rate at which it rained,
Read the sentences. Sentence 1: I hope the dinner comes out perfectly, but even if it doesn’t, I’m pretty sure they’ll know how hard I tried. Sentence 2: The
An apical pmi palpated beyond the left fifth intercostal space may indicate:
What is problematic about the potassium-argon method of radio metric dating?
How do you think Lincoln would have solved Women suffrage and The Native Americans promblem?
What made cesar chavez an effective leader mini q answer key?
Blood pressure is determined by which of the following components? The strength of heart contraction and blood type The strength of heart contraction and blo
Can you use a convex mirror to burn a hole in paper
Full many a gem of purest ray serene The dark unfathomed caves of ocean bear: Full many a flower is born to blush unseen, And waste its sweetness on the desert