YeetyMcEasy
YeetyMcEasy YeetyMcEasy
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

6 cookies cost 36 dollars, what is the price of 1 cookie

Respuesta :

bubuhonono
bubuhonono bubuhonono
  • 21-05-2020

Answer:

1 Cookie = $6

Step-by-step explanation:

6/36 = 1 cookie for $6

Answer Link
Аноним Аноним
  • 21-05-2020

Answer:

6.00 each

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

please help I just need those last 4! :)
1. PART A: Which of the following best identifies a theme of the text? A Take a stand on what you think is right, even if it might negatively impact you. B Adhe
Answer this and get 50 points.​
What is the interquartile range of the data represented by the box plot shown below? Please! Help needed!!
One’s “Personal Legend” could best be described as: one’s dream. the road to fulfillment. true happiness. All of the above
Can ads focused on arousing string emotions distract voters from substantive issues?
Find the surface area of the regular pyramid. Write your answer as a decimal.
What is the distance between points A and B? Enter your answer, rounded to the nearest tenth, in the box. units
What is the length of line segment KJ? 2 \sqrt{3} units 3 \sqrt{2} units 3 \sqrt{3} units 3 \sqrt{5} units
Select the quadrant or axis where each ordered pair is located on a coordinate plane.