issjsjjshdh issjsjjshdh
  • 21-05-2020
  • Health
contestada

Saffron costs $7.80 for ⅛ of an ounce. How much does 8 ounces cost?

Respuesta :

220505 220505
  • 21-05-2020

Answer:

499.20

Explanation:

Because 7.80x8=62.40

And 62.40x8=499.20

Answer Link

Otras preguntas

Why is air pressure greater at the poles
What is a fifth of 60
Two stores sell the same television for the same original price. Store A advertises that the television is on sale for 30% off the original price. Store B a
How did the Congress of Vienna attempt to restore stability in Europe following the Napoleonic Wars?
Name the property that each equation illustrates.1.)8*(7*6)=(8*7)*6
which of the following SI or metric units is a base unit? 1.pascal 2.newton 3.ampere 4.joule I think it would be ampere. if you have the answer can you please
How do you solve A=1/2bh, for h
What are the products when ammonia (NH3) decomposes according to this equation? NH3
Why do you think the colonists believed that these laws were intolerable
What is the prime factorization of the number 25