lauraliu
lauraliu lauraliu
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

Using the information from question 15, what was the unit price (price per card) for the 24 pack? Write your answer AS A DECIMAL WITHOUT A UNIT. * The 24 pack is 3.84 dollars.

Respuesta :

midnightalpha
midnightalpha midnightalpha
  • 21-05-2020

Answer:

92.16 / 92.00=simplify

Step-by-step explanation:

I did 24  times 3.84

Answer Link

Otras preguntas

What is the importance of applying first aid to the victim?​
it take 4/5 cups of flour to make 3 small dinner rolls.Aliyah wants to know how many cups of flour it would take to make 1 dinner roll.​
Help Please?? please help1. What events led to the United States declaring war on Mexico? ​
-A.63kg ball is moving at 4.3 m/s. What is the momentum of the ball?
Will give Brainly if correct
Rafael made $85 for 5 hours of work. At the same rate, how much would he make for 7 hours of work? ?
The smallest islands in the Caribbean from the VI to the ABC Islands -​
Read the following implied thesis statement: The best place to watch a movie is in a theater. Which choice below is the most effective supporting topic sentence
How many atoms are there in 8.88 g Si?
The price of a phone is decreased by 20% and now is $141.6 Find the original price. = $