Annawood717
Annawood717 Annawood717
  • 23-05-2020
  • Mathematics
contestada

I need help please and thank you

I need help please and thank you class=

Respuesta :

al165
al165 al165
  • 23-05-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

explanation in picture

Ver imagen al165
Answer Link

Otras preguntas

a toy company spends $1,500 each day for factory expenses plus $8 per teddy bear which sells for $12 each. How many bears must the company sell in one day to eq
Why did thomas jefferson want to approach the french about purchasing the port of new orleans?
What must occur befor an individual can locate a weather forecast using an app on a cell phone
Which absolute value inequality matches the graph?
What are some strengths That the declaration of Independence had?
A chef requires 10 quarts of beef broth for his soup. Unfortunately he only has measurement in liters. How many liters would he need?
A geologist working in a national park finds a mineral. He is carrying a kit that contains a penny, a hand lens, a piece of tile, a geologic hammer, and a pocke
which type of epithelial tissue composes the outermost layer of the skin and what is it called?
Sam is using an industrial kitchen to bake several batches of his famous chocolate chip granola bars. He needs to weigh out of 78 ounces of chocolate chip, plus
If a bag contains 10,500 ounces (oz) of sand, about how many pounds (lb) does it contain? 1 pound = 16 ounces