griffinjohnson griffinjohnson
  • 26-05-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me please ! :))

6th grade math help me please class=

Respuesta :

TheLazyNobita
TheLazyNobita TheLazyNobita
  • 26-05-2020

Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62

Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)

Answer Link

Otras preguntas

Which was a weakness Andrew Johnson brought to the presidency? A. stubbornness B. disloyalty C. cowardice D. flexibility
Which doctrine relating to public education was overturned by the Supreme Court decision in Brown v. Board of Education? A. Due process of law B. separate but e
Find the rate of discount for a pair of pants that cost $65 and are on sale for $41.99. Explain each step. by RWBY227 2 minutes ago
How many solutions does the equation 3x+x+3=2(2x+1)+1 have?
how do I order 1/7,-1/7 and 0 from least to greatest ?
Six pairs of socks cost as much as 1 coat, 2 pairs of jeans cost as much as 3 pairs of shoes, and 4 pairs of socks cost as much as one pair of jeans. How many c
Fertilization produces a single cell. What is it called?____________
Six pairs of socks cost as much as 1 coat, 2 pairs of jeans cost as much as 3 pairs of shoes, and 4 pairs of socks cost as much as one pair of jeans. How many c
increase 12 1/2 cm by 25 mm
How does writing a function rule as an equation help you solve problems with more than one situation or parameter?