capapink22
capapink22
23-06-2020
Mathematics
contestada
I need help for a grade
Respuesta :
lLillith
lLillith
23-06-2020
Answer:
180
Step-by-step explanation:
2(24)-3=45
24-8=√16=4
45*4=180
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
PLEASE HELP ASAP PLEASE SHOW WORK
A 9-pound bag of apples costs $8.28. What is the unit price?
At what age do you stop claiming your child as a dependent?.
Which expression can be used to find 640% of 700? A. 640 x 700 B. 64 x 700 C. 6.4 x 700 D. 0.64 x 700
Which color would a star appear to be if it had a higher surface temperature than a white star
explain how to decide which is the better value 4 greeting cards for $10 or 6 greeting cards for $14
PLEASE HELP WHAT IS IT
predict product of AlBr3 + Mg2N3
3х - 7=y Can someone help me with this ASAP
If you need information about a specific topic or keyword, what is the best text feature to use?.