capapink22 capapink22
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

I need help for a grade

I need help for a grade class=

Respuesta :

lLillith
lLillith lLillith
  • 23-06-2020

Answer:

180

Step-by-step explanation:

2(24)-3=45

24-8=√16=4

45*4=180

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP PLEASE SHOW WORK​
A 9-pound bag of apples costs $8.28. What is the unit price?
At what age do you stop claiming your child as a dependent?.
Which expression can be used to find 640% of 700? A. 640 x 700 B. 64 x 700 C. 6.4 x 700 D. 0.64 x 700
Which color would a star appear to be if it had a higher surface temperature than a white star
explain how to decide which is the better value 4 greeting cards for $10 or 6 greeting cards for $14
PLEASE HELP WHAT IS IT
predict product of AlBr3 + Mg2N3
3х - 7=y Can someone help me with this ASAP
If you need information about a specific topic or keyword, what is the best text feature to use?.