hallethan506
hallethan506 hallethan506
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

Respuesta :

Centio33
Centio33 Centio33
  • 23-06-2020

Answer:$0.38

Step-by-step explanation:

Answer Link
Wishing Wishing
  • 23-06-2020

Answer:

$0.38 or 38¢

Step-by-step explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

Answer Link

Otras preguntas

What does juliet want to know about romeo after he leaves?
I am mad that I spent my money on this and I'm not getting in the answers that I'm asking for
How do we measure development
Efforts to generalize about children's first spoken words have shown that
following statement on the early Hebrew’s understanding of God is true?
The valence shell holds up to two electrons in which 2 elements? a.h and c b.h and li c.h and he d.he and be
what is the total surface area of the square pyramid in square inches
the diagonal of a square is 15 inches. find the area of the square
To neutralize 1.65g LiOH, how much .150 M HCl would be needed?
You purchased a package of paper for $3.50. You paid for the paper with a $5 bill. How much change should you receive?