yolandamoreno242416 yolandamoreno242416
  • 21-07-2020
  • Mathematics
contestada

Cheryl bought 3.4 pounds of coffee that cost $6.95 per pound . How many did she spend on coffee

Respuesta :

boredanairplane
boredanairplane boredanairplane
  • 21-07-2020

Answer:

23.63

Step-by-step explanation:

multiply the cost by the pounds

Answer Link
Unprecedented Unprecedented
  • 21-07-2020

Answer:

$23.63

Step-by-step explanation:

3.4 X 6.95 = 23.63

Answer Link

Otras preguntas

What does 420+39+1000=
without finding the inverse of the function determine the range of the inverse of f(x)=sqrt x-4
What does "string" means as used in this sentence? String of war heroes
Describe steps you can take if you have trouble sleeping
In which ocean would you go swimming if you were in california?
Why did some people call the War of 1812 "the Second American Revolution"?
given the points A(-3,-5) and B (5,0), find the coordinates of the point P on a directed line segment AB that partitions AB in the ratio 2:3
I'm not really sure what to do.
You want to read from a file, whose size you do not know. what can you do to ensure you read all the bytes of data within that file?
CIRCLE THE INCORRECT PRONOUN SHIFT. REWRITE SENTENCE CORRECTLY. THE TEAM WON ITS CHAMPIONSHIP GAME LAST WEEK.