adrianabazan
adrianabazan adrianabazan
  • 23-07-2020
  • Mathematics
contestada

Evaluate the expression.

Evaluate the expression class=

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 23-07-2020

Answer:

work is shown and pictured

Ver imagen meredith48034
Answer Link

Otras preguntas

What foreign policy problem did the U.S. face after the end of the War of 1812?
no country on the globe is so happily situated, or so internally capable of raising a fleet as America. Tar, timber, iron, and cordage are her natural produce.
The Greek word theatron forms the root for our word _____.
At the bake sale,Jonah sold 4 cakes. For eight dollars each and 37 muffins for two dollars each what was the total amount in dollars that Jonah received from
seven hundred twelve thousandths in expanded form
do the greatest sign point toward the greater number
is 109,644= to 100,000
Two rectangular walls each with a length of 12 feet and a width of 23 feet need to be painted. It cost $0.08 per square foot for paint. How much will it cost it
Recipe is 3 1/2 cups. Using what you know of whole numbers and fractions, explain how you could triple that mixed number
Nathan and Steven stacked boxes on a shelf. Nathan lifted 13 boxes and Steven lifted 15 boxes. The boxes that Nathan lifted each weighed 12 lb more than the box