Yahoskarod09 Yahoskarod09
  • 24-07-2020
  • Mathematics
contestada

Pecans sell for 7.95 per round. How much will 3.2 pounds cost? NEED STEP BY STEP EXPLANATION.

Respuesta :

rayneelangley rayneelangley
  • 24-07-2020

Answer:

$25.44

Step-by-step explanation:

if they sell for 7.95 and you get 3.2 you do 7.95 times 3.2

Answer Link

Otras preguntas

which of the following is a strong reason to consider counter-arguments in an argument? A. counter-arguments can help lead to more research. B. counter-argumen
Kyle is writing a dialogue between two friends who just met. Read the dialogue and find the question that needs to be changed. Jeanne: Salut. Véronique: Bonjo
English question. Please help.
Read the paragraph from Kevin’s personal narrative. 1. When I was in fifth grade, my family became interested in fostering kittens from the local animal shelte
area of circle sector and finding the percentage
Which ruler increased hispowers as an absolute ruler in order to westernize russia
What was the long term economic effect of the punic wars on rome? Loss of territory drained roman funds Payments to the army bankrupted the romans The end of sl
What is the number of possible outcomes if two marbles are picked out of a bag that contains three red marbles and three blue marbles? A) 2 B) 3 C) 4
If you have an extremely "bullish" outlook on the stock market, you could attempt to maximize your rate of return by ________________. purchasing out-of-the-mon
Ming asked \ his class to name the ocean that has a landmass as a boundary on one side and the other boundaries consist of other oceans. Which ocean is Ming ref