chisholmt6245
chisholmt6245 chisholmt6245
  • 21-08-2020
  • Mathematics
contestada

I need help on this question, please stop by.

I need help on this question please stop by class=

Respuesta :

snog
snog snog
  • 21-08-2020

Answer:

last option from the left

Step-by-step explanation:

To find the price of one water bottle, we can calculate 6 / 24 because 24 bottles cost $6. Now, to find the price of 10 bottles, we can multiply the price of 1 bottle by 10 so the answer is 6 / 24 * 10.

Answer Link

Otras preguntas

XY is a diameter of a circle and Z is a point on the circle such that ZY=6. If the area of the triangle XYZ is 18 square root 3 find the length of arc XZ
Acid rain contributes to all of the following problems except: A.) Smog B.) loss of biodiversity in aquatic ecosystems C.) Damage to vegetation D.) Advance ch
Please help me I’m about to graduate
ngl i forgot whats 23+41
Nakita budgets $200 for monthly personal training. She buys resistance bands for $18.99 and pays $25 per personal training session. Write an inequality to repre
In Ellen's math class, there were 2 boys to every 3 girls. Which of the following could be the ratio of girls to boys in the class? As a fraction
d divided by 4 plus 12 = 20 show steps what is d
Freedom from cruel punishment is to the 8 thAmendment As the right to due process is to the __________________
If 2E measures 45, ZF measures 98°, and e is 5 feet, then find f using the Law of Sines. Round y nswer to the nearest foot. e 4 feet 5 feet 6 feet 7 feet
can I HV topics about prepared speech​