germannoel365 germannoel365
  • 22-08-2020
  • Mathematics
contestada

janie bought 4 apples and 4 bananas .each apple costs 0.40 and each banana cost 0.40 enter an expression representing the total cost

Respuesta :

drevargas21p03nsx
drevargas21p03nsx drevargas21p03nsx
  • 22-08-2020
4(0.40) + 4(0.40) = x
Answer Link

Otras preguntas

Phyllis Schlafly argued for a _______ role for women in America.
The problem in the italicized element in the sentence below is The book was interesting. 1)trite expression 2)slang 3)colloquialism/stilted language 4)vague lan
How old is the earth
Let g(x)=3x g(g(g(-1)))
Find the area of the triangles round to the tenth. Show steps please!
What is the average adult respiration rate per minute
four limitations of professional and ethical standards. List and discuss those four limitations. with link cited
Storage of unlimited quantities of energy in batteries is possible. TrueFalse
which arrangement for these numbers is from least to greatest 2/3, 3/5, 5/7
The “logical link control” and “media access control” are sublayers of which layer? A.) network layer B.) session layer C.) data-link layer D.) transport layer