Daniel611037 Daniel611037
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

Determine which package
of laundry soap is the better
buy: 65 oz. for $6.99 or
120 oz. for $12.99.

Respuesta :

aikumsindhu aikumsindhu
  • 25-08-2020

Answer:

The answer is $3.00

Step-by-step explanation:

None

Answer Link
mahuel
mahuel mahuel
  • 25-08-2020

Answer:

120 oz. for $12.99

Step-by-step explanation:

yegeheyeueu3hehueueu3h3he

Answer Link

Otras preguntas

Why did the population of New France remain small compared with the populations of other regions in North America?
14.603 rounded to the nearest hundred is
Sonji paid $25.00 for two scarves, which were different prices. When she got home she could not find the receipt. She remembered that one scarf cost $3 more tha
Groups of the periodic table correspond to elements with: A. The same color B. The same atomic number C. Similar properties D. Similar numbers of neutrons
Which of these statements is an opinion? A. Bees are evil creatures. B. Three hundred and twelve envelopes were misplaced yesterday. C.The electricity went ou
which form of cell division- binary fission or meiosis- poses the lower risk for the transmission of genetic disorders. support your answer.
Simplify 20 + (2 + r). r + 22 22r 20r
You borrow $200 from a friend to help pay for a new laptop computer. You pay your friend back $12 per week right and solve and inequality to find when you allow
what is 4x- (9-3x)=8x-1
Miranda wants to buy as many collectible dolls as possible, for $2.50 each. If she has $45.00 to spend, how many dolls can she buy? Which equation BEST represen