berenicemontes428
berenicemontes428 berenicemontes428
  • 26-08-2020
  • Mathematics
contestada

I don't know the answer ​

I dont know the answer class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-08-2020

Answer: (6/18) represents how 6 pounds (lb) of rice costs $18.

Step-by-step explanation: the x axis is labeled as the amount of rice, so the x value, 6 would correspond to that. same thing for the y axis.

Answer Link

Otras preguntas

Can some one please help me solve for X please anyone
what does prime meridian mean
solve: 5/6x-2x+4/3=5/3
I don't understand this question: If A=p+prt, then t equals
what is 54 divided by 7
Can some one help me solve this how many meters is this
what are 3 parts of observation?
the midwest is one region of the United states. what characteristics make it a region
5 2/3 divided by -1 2/15
Solve for x: 8 is to 64 as 2 is to x