Cameronalford
Cameronalford Cameronalford
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of 3 bags for $2.75

Respuesta :

madhatter3145 madhatter3145
  • 21-09-2020

Answer:

8.25 hopes this helps if it's wrong sorry

Answer Link
joshlynx joshlynx
  • 21-09-2020
answer: $0.92

explanation: divide $2.75 by 3 and round your answer.
Answer Link

Otras preguntas

just need help solving this problem
Can someone please help i need this
Nativists' views of new immigrants were inacorrect because they overlooked the fact that America had been built by immigrants.
What explanation can you give for Liesel’s reaction to the mayor wife cancellation of her laundry services
If the distance between two charges is increased to three times the original distance, how will the electrical force between the charges compare with the origin
Which of the following is an example of natural selection? A. To produce a more desirable fruit, a farmer crosses a tree that produces sweet oranges with a tree
Help me with this one
describe how a person's lifestyle can increase his or her chances of developing a lifestyle disease
If two people are running a relay race of 1/16 mile long if each person runs the same length how far will they run
what does it mean to find the discriminant of an equation such as x+18 = -x^2