tamiyahali tamiyahali
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

Dylan buys 3.2 pounds of grapes for $2.56. What is the price per pound of grapes

Respuesta :

sinadarabi123
sinadarabi123 sinadarabi123
  • 21-09-2020
The Answer To This Question Is $0.64/lb
Answer Link

Otras preguntas

The distance between the two islands shown on the map is 210 miles. A ruler measures this distance on the map as 3.5 inches. How many miles would be represented
solve for k:1/3k + 1/2 = 1/4k
How does electromagnetic affect people in the world ?
What is the latitude longitude of the Antarctic circle
what is the simplest form of 120 over 15
A number to the 12th power divided by the same number to the 9th power equals 125.what is the number
what is 628 times 33 with work shown
How can you use the distributive property to write an equivalent expression for 2l+2w? explain.
how do you solve for this: f(x)=60-0.18x
A. What type of organism has the simplest level of organization B. name an example of this type of organism.