lavendermissing05 lavendermissing05
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

A box of 15 cookies costs nine dollars. What is the cost for 1 cookie?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2020
9/15
= $0.6
Therefore, the cost of 1 cookie is $0.6
Answer Link
bombhorridsuperman bombhorridsuperman
  • 21-09-2020

9/15 = 0.6 dollar each

please mark as BRAINLIEST

Simply divide to get the value

Answer Link

Otras preguntas

Solve. -15 = -0.2k k =
Please help me guys with this question thank you!Also want say you guys in brainly are life savers.also due today​
Evaluate 2k+m if k = 11 and m = 5
Many people in the Deaf community view deafness as a different way of experiencing the world and not as a disability, A True B. False
A bird can fly 25km/h. How long, in minutes, will it take the bird to fly 15km?m
The owner of a food cart sells an average of 120 frozen treats per day during the summer which graph best shows this relationship between the number of days and
Given: Q = 7m + 3n, R = 11 - 2m, S = n + 5, and T = -m - 3n + 8. Simplify [Q - R] + [S - T]. 10m + 5n - 24 10m - 5n + 24 10m - 7n - 14 10m + 7n - 14
How does a marine iguana maintain homeostasis despite ingesting large amounts of salt with its food? A.Marine iguanas sweat a lot to get rid of the extra salt.
What are the three main types of magma and how do they differ from each other?
HELP ME PLEASE !!!!!!!! PLEASE