jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

60 feet of copper pipe at $1.25 per foot

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2020

Answer:

if you bought 60 feet of copper pipe at $1.25 per foot, the total price would be $75

Step-by-step explanation:

since you are buying 60 feet of copper pipe, you would multiply the amount at which it costs per foot. 60×1.25=75

hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Drug abuse is taking any medication in a manner not prescribed or instructed. a) True b) False
Which of these is an example of force? a. Watching a slice of bread in the toaster b. Pulling a casserole out of the oven c. Listening to your school chorus d.
Bridgett makes and sells children’s hair bows. Bridgett’s expenses were $14.74 for supplies. Bridget sold 12 bows for $4 each. What was Bridgett’s profit?
Which expression is equivalent?​
1. If you were writing an informational paper on how the Industrial Revolution began and what it led to, what would be the best organizational structure for you
What do the nitrogen-fixing bacteria in the soil/roots of plants convert the nitrogen gas to? Select all that apply. nitrite ammonia nitrate ammonium
1x2x3x4x5x6x7x8x9x10 first to answer gets brainliest
HELP THIS IS TIMED AND IMPORTANT
the sports boosters are selling pennants at the school football game to raise money for a new uniform
HELP ASAP PLS Which statement is true of all living things? A. All living things are composed of cells. B.Living things are based on a genetic code (have DNA).