kassy032906 kassy032906
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers for $6.
What is the cost of one marker?

Respuesta :

Tmall21
Tmall21 Tmall21
  • 22-09-2020

Answer:

19 cents

Step-by-step explanation:

divide 20 by 6

Answer Link
tierrereese08
tierrereese08 tierrereese08
  • 22-09-2020

Answer:

3.333333333333 and on

Step-by-step explanation:

When you want to figure this problem out you need to divide the money she spent with the markers so 20/6 and then it would divide to the lowest number possible and then you would get your answer.

Can I be brainliest???

Answer Link

Otras preguntas

the sides of a rectangular field are 80m and 18m respectively. find the length of the diagnol
___________ year olds accounted for only 6.4 percent of the total number of drivers in the US but they made up 12 percent of all drivers involved in fatal crash
Carrie Ann is twenty-five years old and actively looking for work. She is part of the _____. labor force U.S. debt unemployment trap
If 10 of the 50 apples are green than what percent of the apples are green
what is pi actual nummber
true or false you can use a light microscope to see atoms and fabric
A pause within a line of poetry is _____. a break a consonance a caesura an end rhyme
help ASAP!! THNXXXX HELPPPPP
When a solid changes into a liquid or a liquid into a gas it is called a __________ change. A. mass B. phase C. volume D. density
Dead zones in waterways can occur as the result of fertilizer runoff. T/FTrue