lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 12.8 pounds cost?​

Respuesta :

meekofuzzybutt
meekofuzzybutt meekofuzzybutt
  • 22-09-2020

Answer:

$51.2

Step-by-step explanation:

4 x 12.8 = 51.2

Answer Link

Otras preguntas

The perimeter of a scalene triangle is 14.5 cm. The longest side is twice that of the shortest side. Which equation can be used to find the side lengths if the
find the quotient and simplify if possible q/7 ÷ q/26
Which campaign promises was President Reagan unable to keep? A.reducing taxes B.decreasing federal spending C.appointing a woman to the Supreme Court D.reducing
Please help with this question. The length of a rectangle is 5 m more than the width. The area is 176 m^2. Find the length of the rectangle. Show all the works
Where do you go to find sanctuary from the world
which rea is surrounded by the Ring of Fire A. the atlantic ocean B. the United States C. the miditerranean sea D. the Pacific Sea
I need help.........
graph the function g(x) = log3 (x+1)-2
4 times an even integer is 30 less than 5 times the next consecutive even integer
When the Nazi death camps were liberated, people around the world were most shocked by the existence of the camps. the size and scale of the camps. the secrecy