deannareasor133 deannareasor133
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Eight avocados cost $4.

How much do 16 avocados cost?
How much do 20 avocados cost?
How much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mylathibodaux
mylathibodaux mylathibodaux
  • 22-09-2020
16 avocados cost $8
20 avocados cost $10
9 avocados cost $4.5
Answer Link
l3bUV l3bUV
  • 22-09-2020
16 avocados = $8
20 avocados = $10
9 avocados = $4.50
Answer Link

Otras preguntas

Justin has a rope that has a length of 9.2 meters. He cuts the rope into five pieces so that four pieces have an equal length and the fifth piece has a length
What factors might push a person to immigrate to another country? What might be some of the greatest challenges and rewards for them?
what is one function of the embedded proteins
Henry​ Crouch's law office has traditionally ordered ink refills 7070 units at a time. The firm estimates that carrying cost is 4545​% of the ​$1212 unit cost a
Factor the polynomial. b^2 + 4b + 4
how did republicans gain control of southern state governments during reconstruction
Magnesium hydroxide, the active ingredient in milk of magnesia, neutralizes stomach acid, primarily HCl, according to the reaction Mg(OH)2(aq)+2HCl(aq)→2H2O(l)+
Which of the following lakes is not found in africa?
Which statement best defines a grant? A grant is an educational plan in which students alternate between studying for school and gaining work experience. A gran
David estimated he had about 20 fish in his pond. A year later, there were about 1.5 times as many fish. The year after that, the number of fish increased by a