carliy809
carliy809 carliy809
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Helppppp meeee:((((




Estimation
Fruit Prices
Karla is making fresh grape jelly. She buys 18.7
pounds of grapes
Cost (per pound)
Estimate the total cost.
$2.78(18.7)
ples
$1.89
Karla will spend about
on grapes
$5.28
$19
$36
$40
$278
$60

Respuesta :

kkne577
kkne577 kkne577
  • 16-10-2020

Answer:

Karla will spend $60 on grapes.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain why the observation that the sun sets in the west could be called a scientific law.
BRAINLIEST ANSWER TO WHOEVER ANSWERS THIS!!!!!!What type of complement is the underlined word in this sentence?  The pizza Marcus made me is delicious. A. pred
whole number less than 5
Elisa's mom teaches at preschool. There is 1 teacher for every 12 students at the preschool. There are 276 students at the preschool. Elisa is setting up equiva
Find the sum or difference ;17+3.6+4.049
6 x 532 expanded form?
what percent of 70 is 77
What are three equivalent ratio for 12/14
Some people have freckles, and some people do not have freckles. If a child has freckles, at least one parent has freckles. However, the child may have a siblin
What is 2.32 writin in fraction form